na doma

Jak smysluplně zabavit děti

 

I když je škola zavřená, využijte naše tipy a odkazy na elektronické vzdělávací materiály, které můžete využít s dětmi doma. Některé jinak placené služby navíc v reakci na momentálně nastalou situaci zpřístupňují své služby zcela zdarma.

ČT edu

ČT edu nabízí přes 3 000 vzdělávacích videí z pořadů České televize. Videa jsou přehledně rozdělena podle stupňů, předmětových oblastí i témat tak, abyste se co nejsnáze dostali k tomu, co vás zajímá.

JSNS

Velbloud , odmítající u pokladny igelitovou tašku, hroch, jemuž vyschla sloní sprcha, nebo lví rodinka , která beze zbytku recykluje zbytky „od stolu“… přehled pořadů pro žáky I. stupně, včetně kreativních aktivit. 

ucimesedoma.cz

Projekt organizace Scio, kde najdete zdarma pracovní listy a aktivity na rozvoj čtenářské gramotnosti, databázi knih a her rozdělených podle úrovně gramotnosti nebo zábavná vzdělávací videa v angličtině.

Déčko
Déčko popisuje dětem adekvátní formou co se právě děje, co je koronavirus, proč jsou zavřené školy nebo jak si mýt ruce. Navíc nabízí spoustu možností, jak se doma nenudit!
UčíTelka

Česká televize zahájila od pondělí 16. března projekt nazvaný UčíTelka. Na programu ČT2 nabídne žákům prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.

Perpetuum
E-learning již dávno není ve svých počátcích, k dispozici máme velké množství cest, jak potřebné informace a materiály k dětem a studentům doručit. Skvělý rozcestník zdrojů a nástrojů pro vzdělávání digitální formou.
Khanova škola
Khanova škola je komunita lidí, která chce zlepšit možnosti vzdělávání, najdete tady přes 3000 videolekcí zadarmo a pro každého žáka, pro každou třídu. Jádro tvoří videa slavné Khan academy.
Prima úča
Výuková videa českého jazyka pro 1. až 5. třídu s pracovními listy, se kterými děti v průběhu sledování videa pracují. Děti si samostatně procvičí učivo ČJ celého školního roku.
EduTeam
EduTeam pro vás připravil výběr nejzajímavějších aplikací a zdrojů pro výuku ve škole i doma. Aplikace lze efektivně vyhledat pro váš operační systém nebo podle předmětu nebo podle věku.

Školákov

Školákov.eu je online platforma pro menší žáčky na 1.stupni, procvičovat tady mohou český jazyk, matematiku, ale i angličtinu. Učivo je seřazené v přehledném a intuitivním menu.

Češtinářské špeky

Nadšenec do českého jazyka, Jana Dušátková, připravila seznam aktivit, které vás doma zabaví. Pro jejich přípravu si vystačíte s tím, co najdete doma – většinou jde jen o tužku a papír a někdy ani to ne.

Play Education

Vychutnejte si miliony nejnovějších aplikací pro Android, her, hudby, filmů, televizních pořadů, knih, časopisů a dalšího obsahu, který zpestří vzdělávání (nejen) během doby, kdy děti nemohou do školy. 

Další skvělé tipy na aktivity se školáky doma

Akademie věd ČR

Pod hashtagem #veda_na_doma bude společně s ústavy AVČR po dobu nastalé hygienicko-epidemiologické situace pravidelně každý den publikovat příspěvek s tipem na domácí pokusy, časopisy, online výstavy i výuková videa a jsou TOP strop!

Czechitas

IT je zábava, a Czechitas o tom hodně ví. Taky že je součástí našeho každodenního života a je v něm budoucnost. K možnosti naučit se základy kódování přímo z pohodlí domova už chybí jen jeden klik. Naučte se základy programování nebo grafiky.

Tvoření s dětmi
Nápady a tipy pro tvoření s dětmi, kreativní tvoření. Tvořit můžou všichni – ti mrňaví i větší, šikovnější i méně zruční, holčičky i kluci, raubíři i bázlivější děti. Protože jakékoliv tvoření děti nejen zabaví, ale i rozvíjí.

Scio

Scio do českého vzdělávání zavedla měření výsledků vzdělávání a obecných studijních předpokladů. Do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. – 9. tříd a zaberou max. 20 minut.

Abaku

Dokážeme rozluštit jednotlivá písmena, umíme je spojit do slov a slova do vět, a to bez jakýchkoliv pomocných znaků. Písmenka P, E, S přečteme a spojíme do slova a hned si vytvoříme i představu chlupatého štěkajícího čtyřnožce. Jak je to s čísly?

Matemág

Co kdyby se učení matematiky proměnilo v zábavnou hru? Matemág je hra postavená na principech Hejného metody. Děti samy objevují matematické zákonitosti a díky vtažení do poutavého příběhu si potřebné znalosti lépe osvojí.

Žáků

Členů týmu naší školy

tříd

Dětí za celou historii školy

Zůstaňte s námi v kontaktu

Adresa: Základní škola Čáslav, Sadová 1756, 286 01 Čáslav

Telefon: 327 315 741

Email: reditel@sadovka.cz

Smyslem vzdělávání na Sadovce je, aby se naši žáci dokázali samostatně a sebevědomě rozhodovat, byli odpovědní za sebe a za své okolí, ve kterém žijí – ať už v průběhu prvních devíti let školního života nebo kdykoliv později.

SLEDUJTE NÁS