SRPDŠ

Informace rodičům

Průzkum spokojenosti rodičů s distanční výukou na Sadovce – chceme znát váš názor, potřebujeme vaši zpětnou vazbu, i když anonymní. Odpovědi na vaše nejčastější otázky a aktuální informace k vývoji současné situace ve vztahu ke školství a vzdělávání.
Užitečné tipy, které se můžou rodičům doma s dětmi hodit.

Dotazník spokojenosti rodičů s distanční výukou na Sadovce

Předsedkyně SRPDŠ

Nové časy vzdělávání

Jsme v situaci, kterou nikdy nikdo nezažil, natož aby ji domyslel.
Světová pandemie ze dne na den akcelerovala změny ve vzdělávání takovou silou, jakou se to předtím nepodařilo ministrům a vládám za několik funkčních období.
Vzdělávací instituce, které z 99% fungovaly prezenční formou, musejí ze dne na den řešit, jak doručit informace k žákům a krodičům úplně jinak, digitálně.  A netýká se to jen vzdělávání, ale také našeho osobního života – změnil se i náš způsob komunikace anebo třeba „obyčejného“ nakupování.

Podle Tomáše Hrudy (doporučuji všemi deseti jeho kurz zdarma Vzdělávání jako součást životaděti i rodiče jsou mnohdy zmatené. Těch informací, které na ně působí je strašně moc. Proto škola (i když imaginárně) by pořád měla být místem nebo prostředím, kde se děti cítí bezpečně, vědí co dělají a proč.

Ví to, když jim paní učitelka pošle vypracuj na straně 53 cvičení 6?
Ví to rodiče, kteří ze dne na den suplují učitele, kuchařky, družinářky, sportovní trenéry apod.? Ví to, když jim nikdo neřekne, k čemu jim to na konci bude užitečné, kde to použijí? Je v možnostech a silách rodičů vykládat dítěti nové učivo? Rodiče také často bojují s autoritou a někdy učení nedokáží dobře plánovat.
z druhé strany – jak učitelé zjistí, jestli jsou děti soustředěné, jestli to, co jim naplánovali, je baví a zaujalo je to (zásadní kompetence učitelů)? Mají to v emailové zprávě, v odevzdaném úkolu? Vždyť to se dá přece vyčíst jen v obličejích dětí a v chování dětí.  Je to, co posílají učitelé dětem také tím, co je z jejich pohledu smysluplné, nebo pracují v nějak nastavených limitech?
Na všechny tyto otázky se dají najít odpovědi v online výuce. Online výuka určitě nenahradí tu offline, ale dnes, když se dají prvky interaktivity přenést i do tohoto kdysi pasivního komunikačního kanálu, je obrovská škoda toho nevyužít. Minimálně to je výzva.

Přeji nám, abychom tuto specifickou dobu ve zdraví zvládli a abychom už konečně měli namířeno za dobrými zprávami.

A tak jich tu pro vás pár mám!

– Ivana Houfková

t

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Odpovědi na vaše nejčastější otázky, pokud nenajdete u svou, napište mi, odpověď najdeme společně!

Jak je to se známkováním?

Ministerstvo školství vyzývá učitele, aby během online výuky neznámkovali. „Nevyužívejte hodnocení jako formu nátlaku, maximálně využívejte zpětné vazby žákům, která jim pomůže zlepšovat učení a motivuje je k další práci,“ píše ministerstvo.

Pokud máte pocit, že hodnocení učitele není adekvátní. Ozvěte se! Buď přes kontaktní formulář anebo na reditel@sadovka.cz

Jak bude vypadat vysvědčení?

V tuto chvíli škola nemá žádné oficiální informace k podobě vysvědčení, takže všechny dostupné verze jsou jen „spekulace“. Počkejme si, škola bude rodiče určitě obratem informovat. Proto se vyplatí sledovat web anebo facebookový profil školy

Jsou v plánu prázdninové aktivity pro děti?

Pokud hygienici dovolí, určitě pro děti plánujeme program na léto. Osvědčil se sportovní kemp a k Lucce Horákové a Vojtovi Vondrovi se určitě přidají i další učitelé, kteří už teď vymýšlejí, jak o prázdninách smysluplně zabavit děti. Tady ale taky čekáme na zelenou!  

Co dělat, když mám technické problémy s online výukou?

Pokud je vás doma moc na jedno zařízení, pokud máte problémy s připojením nebo se jednoduše nedokážete přihlásit do Microsoft Teams nebo do Bakalářů, nemáte heslo apod. – ozvěte se svému třídnímu učiteli/třídní učitelce, vyplňte kontaktní formulář na webu nebo napište přímo na školní maily. Pomůžeme vám! Jen o vás musíme vědět.
ivana.houfkova@sadovka.cz
reditel@sadovka.cz

Skvělé odkazy jsou i na webu školy anebo tady – krátké video návody jak pracovat s Microsoft Teams:

Co dělat, pokud učitel s námi komunikuje málo anebo mám naopak pocit, že je moje dítě neadekvátně zahlceno úkoly?

Zkuste vaše pocity probrat nejprve s učitelem, kterého se to týká. Pokud si už ale nevíte rady a jste v koncích, kontaktujte školu! 

reditel@sadovka.cz

 

Z

Dotazník

Dotazník spokojenosti rodičů s online výukou na Sadovce

Podle serveru Novinky.cz  jsou mezi učiteli jsou značné rozdíly ve způsobu komunikace a zadávání úkolů při výuce online. Zatímco zhruba polovina je v kontaktu se žáky denně, pětina jen jednou týdně. Tři čtvrtiny učitelů používají ke komunikaci e-maily či elektronické systémy, ale jen asi dvě pětiny vysvětlují zadané úlohy po telefonu či na chatu. Rodiče tráví učením s dětmi v průměru 2,5 hodiny denně. Jak je to u nás na Sadovce má za cíl zjistit dotazník průzkumu spokojenosti rodičů s online výukou na Sadovce.

Vyplňte vaši zpětnou vazbu k výuce pohodlně přímo z našeho webu. Nezabere vám to víc jak 10 minut a učitelé budou vědět v čem jsou dobří a kde se zlepšovat.

Nebo použijte QR kód

You Tube

Máme nový YouTube kanál naší Sadovky

Založili jsme nový YouTube kanál Sadovky, budeme se snažit vám na něj nahrávat užitečná videa – jako první se do toho pustila Lucka Horáková se svými holčičkami a vymyslely, překážkovou dráhu a hru, obojí lze pohodlně provádět doma nebo na zahradě.

Aktuální situace ve školství je náročná nejen pro učitele, ale i pro rodiče a děti.

Máme tak pro vás pár tipů, které vám můžou ve vzdělávání doma pomoci. Důležité informace najdete na webu naší školy a určitě se vyplatí sledovat i naše sociální sítě

Sledujte nás na Facebooku

Na Facebookový profil naší školy dáváme ty nejaktuálnější informace na Sadovce, takže můžete mít v kapse všechno, o co byste něměli v souvislosti s děním na naší škole přijít

Tipy na učení doma s dětmi

 když je škola zavřená, využijte naše tipy a odkazy na elektronické vzdělávací materiály, které můžete využít s dětmi doma. Některé jinak placené služby navíc v reakci na momentálně nastalou situaci zpřístupňují své služby zcela zdarma.

Oficiální informace školy

Aktuální informace školy k hygienicko epidemiologické situaci můžete sledovat na stránce Koronavirus v sekci Rodiče. Najdete tam všechno důležité a užitečné

Naše psycholožka radí

Jak si udržet psychické zdraví při domácí výuce a karanténě?V současné době jsme z médií zahlceni mnoha informacemi o koronaviru. Nerada bych vás zahltila informacemi dalšími, ale vzhledem ke své zkušenosti rodiče vím, že není jednoduché pomáhat dětem s výukou a při tom pracovat, starat se o domácnost. Hledám sama rady, jak stávající situaci zvládat a chtěla bych se s vámi pro inspiraci podělit o pár tipů, které mě zaujaly a považuji je za užitečné.

Jak na online výuku s Teams?

Žáci a pedagogové na Sadovce mají k dispozici Office 365 Education, včetně aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote a nyní Microsoft Teams a navíc dalších nástrojů pro výuku. Office 365 funguje stejně jako vy: všude. Známé aplikace a vždy přístupné soubory se aktualizují v reálném čase pro bezproblémovou a snadnou tvorbu učebního plánu. přehled všech informací najdete u nás na webu.

kontakt

Komunikujte s námi

Využívejte všechny dostupné možnosti kontaktovat SRPDŠ, učitele nebo vedení školy!
I v distanční době lze být osobní 😉

Pokud vám budu umět poradit, pomoct nebo vás propojit, udělám to pro vás ráda. Napište mi! Vyplňte svoje jméno a emailovou adresu, kam vám můžu odpovědět.

4 + 1 =

Smyslem vzdělávání na Sadovce je, aby se naši žáci dokázali samostatně a sebevědomě rozhodovat, byli odpovědní za sebe a za své okolí, ve kterém žijí – ať už v průběhu prvních devíti let školního života nebo kdykoliv později.

SLEDUJTE NÁS