NÁBOR DO SPORTOVNÍ TŘÍDY 2020/2021

Vzhledem k naplnění kapacity školy se talentové zkoušky do sportovní třídy 2020/2021 týkají výhradně žáků pátých ročníků naší školy

Z

Přihlas se a odstartuj to s námi!

Pro přihlášení je potřeba vyplnit online formulář, kde je možnost si vybrat termín přijímací talentové zkoušky.
Talentové zkoušky budou probíhat ve skupinách po deseti uchazečích ve vybraném termínu a čase.

ČTVRTEK 11. června 2020

PONDĚLÍ 15. června 2020

08:00 – 10:00
10:30 – 12:30
13:00 – 15:00

Disciplíny talentové zkoušky do sportovní třídy

  1. sprint 60 m
  2. běh 500 m
  3. skok snožmo z místa
  4. hod medicinbalem (obouručně přes hlavu)
  5. leh-sed (2 min)
  6. hluboký předklon

Hodnocení talentové zkoušky probíhá podle pravidel Sazka Olympijského víceboje

Sazka olympijský víceboj
P

s sebou ke zkoušce

Co mít s sebou ke zkoušce?

Podle počasí bude sice zkouška probíhat buď venku anebo uvnitř, je ale nezbytné s sebou mít věci pro obě meteorologické varianty, protože běh na 500 m se uskuteční za každého počasí venku. Takže s sebou:

 

  • oblečení a obuv do tělocvičny
  • oblečení a obuv pro venkovní sportoviště
  • pití
  • dobrou fyzičku 😉

sportovní třídy

5 důvodů proč do sportovní třídy

1

2

3

4

5

Projekt, kde se kloubí sportovní příprava s přípravou školní. Chceme v rámci vzdělávacího procesu všestranně připravit sportovce pro odpolední specializované tréninky, které absolvují ve svých klubech. Sportovní trenéři často těžko nacházejí v tréninkových plánech prostor pro všestrannost nebo pro kompenzaci. Sportovní třídy mají tyto důležité části pro zdravý vývoj a růst dítěte pravidelně ve svých hodinách tělocviku.

Poradíme, jaký sport je nejvhodnější pro vaše dítě a pomůžeme vám kontaktovat příslušný klub.

Ve sportovních třídách se tvoří soudržné kolektivy a pevná přátelství, protože všichni žáci mají stejné zájmy a životní ambice. Baví je sport a sportem tráví takřka všechen volný čas.
Jsou soutěživí, ale odolní, dokáží se prosadit, ale umí i prohrát, učí se respektovat druhého, ale nenechají se zahnat do kouta. Všechny tyto návyky mohou být nespornou výhodou v budoucím uplatnění ať už v životě nebo na trhu práce.

Zdraví prospěšné účinky pravidelného pohybu nejsou žádnou novinkou. Pravidelný výdej energie snižuje krevní tlak a zpevňuje kosti, reguluje hladinu cukru v krvi a zvyšuje „hodný“ cholesterol. Pravidelný pohyb také posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu a zkvalitňuje spánek.
Seznam přínosů fyzické aktivity se v poslední době rozrůstá o další položky, které dokazují blahodárné účinky pravidelného pohybu na rozumové (kognitivními) schopnosti.

Individuálně, ale všestranně rozvíjíme pohybové schopnosti našich žáků. V kvalitním prostředí pro sportovní i osobnostní růst jsme vypracovali tréninkový systém, který respektuje věk, fyzický vývoj a vzdělání sportovců.

Telefon

327 315 741

Adresa

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ČÁSLAV SADOVÁ
Sadová 1756
286 01 Čáslav

5 + 5 =

Smyslem vzdělávání na Sadovce je, aby se naši žáci dokázali samostatně a sebevědomě rozhodovat, byli odpovědní za sebe a za své okolí, ve kterém žijí – ať už v průběhu prvních devíti let školního života nebo kdykoliv později.

SLEDUJTE NÁS