Zprávy ze sadovky

Distanční výuka vol.1

Sadovka má za sebou prvních 10 dní distanční výuky. Vzdělávání probíhá na dálku, ale děláme všechno pro to, abychom byli našim žákům co nejblíž. Procento nárůstu využití aplikace pro distanční výuku Microsoft Teams by se dalo přirovnat k procentu nárůstu nových případů Covid-19. A stejně tak zatím pořád stoupá. I když bychom si všichni přáli, aby se epidemiologická situace v zemi zlepšila a děti se vrátily do školních lavic.

Přehled v Teams za posledních 7 dní

V Teams naší školy je 600 aktivních uživatelů,  za poslední týden proběhlo 837 schůzek/hodin v 252 kanálech, učitelé si s dětmi a s vámi poslali celkem 2 369 zpráv. To už jsou celkem vysoká čísla a proto jsou na místě pravidla pro online hodiny

Uživatelů

Schůzek

Zpráv

Pravidla online výuky v Teams

Distanční vzdělávání je povinné. Absenci na online hodinách je třeba omlouvat stejně, jako když žáci chodí do školy. Učitelé vedou v online hodinách docházku, mají k dispozici systém, který monitoruje aktivitu žáků v aplikaci MS Teams.

1

MS TeAMS

Máte postřehy k online výuce?
Napište nám vaši zpětnou vazbu!

Vaše informace jsou pro nás důležité, abychom se mohli zlepšovat

anonymně

Online vyučování občas připomíná spritistickou seanci
Paní učitelka se ptá: Honzíku, jsi tu s námi? Jestli mě slyšíš, tak mi odpověz!

Zároveň jsme už museli přistoupit k restriktivním opatřením a omezit aktivní činnost některých žáků z důvodu nevhodného chování – můžeme zakázat chatování, soukromé hovory a aktivní účast v týmech. Žáci pak mají Teams v režimu „jen pro čtení a sledování“.

Pravidla online hodiny

Žáci jsou povinni aktivně se účastnit hodin distanční výuky. Škola nabízí zapůjčení zařízení pro distanční vzdělávání

Respektujte dobu, kdy mají děti online výuku a zajistěte jim klidné prostředí

V průběhu hodiny mají žáci vypnuté mikrofony. Hovoří tehdy, pokud jsou k tomu vyzvaní, stejně jako v hodině, nebo když se přihlásí pomocí „pacičky“ a dávají tak signál učiteli, že chtějí něco říct

V případě, že budou děti v hodinách používat kameru, zkontrolujte pozadí, které vaše kamera zobrazuje, případně zapněte rozmazání pozadí nebo vyberte jedno z předdefinovaných

Profilové obrázky na školním účtu by měly odpovídat realitě

Při nevhodném chování žáka během online hodiny učitel může žáka odebrat ze schůzky a bude o tom bezodkladně informovat rodiče

Poděkování

učitelé rodičům

Chtěli bychom vám, rodičům, poděkovat. Vývoj pandemie Covid-19 vás dostal už podruhé tento rok do situace, kdy musíte zvládat svou práci, péči o domácnost, o děti a ještě být pravou rukou při jejich vzdělávání, být koučem při volnočasových aktivitách a zároveň kamarádem, který při sociálním distanci tolik chybí. Uvědomujeme si, že blízko monitorů a zařízení často dohlížíte na hladký průběh výuky jak v technickém, tak i v sociálním slova smyslu. Uvědomujeme si, že jen díky vám a vašemu přístupu vzdělávání na dálku zvládáme my i naši žáci tak dobře.

Prožíváme období, kdy často máme strach o svoje blízké a o svoje rodiny. Věříme ale, že to zvládneme a tento čas, kdy je často těžké udržet si dobrou náladu a optimistickou mysl, brzy vystřídá radost a energie dětí ve třídách naší Sadovky.

Chcete nám něco vzkázat? Napište nám!

Nová učebna

Už máme židle v nové učebně

V průběhu týdne dorazily z čáslavské Ekony židle do nové učebny. V tom dalším by měly vybavení zkompletovat stoly/lavice. Děláme všechno proto, aby byl návrat dětí do školy co nejhezčí. Zároveň doufáme, že to bude brzy.

Vission

Nový účet SRPDŠ

Dovolte nám, abychom vám představili nový transparentní účet SRPDŠ 235886125/0600. Příspěvky do fondu nebo jinou podporu pro vdělávání na Sadovce budete moct učinit jedním kliknutím!

Slovo ministra školství

Krizi zvládneme, jen pokud se zásadně zvýší počet těch, kteří budou opatření dodržovat. Pokuste se, prosím, dětem vysvětlit, že i ony mohou svým přístupem bez nadsázky ovlivnit život nejen své rodiny, odlehčit nemocnicím a pomoci lékařům a sestřičkám. Lépe se zorientovat a porozumět tomu, jak mohou děti pomoci, by mohly letáčky, které MŠMT distribuuje.

Robert Plaga

ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Odkazy a zdroje

Experts In Every Subject

Všechny informace se snažíme doplňovat na web školy a posílat vám je do vašich e-mailových schránek. Přesto máme pro vás pár odkazů, které pro vás mohou být užitečné.

Nejčastější dotazy ke školství a koronaviru

O Covidu-19 s dětmi

Odkazy na vhodné zdroje, kde se mohou učitelé nebo rodiče inspirovat, jak mluvit s dětmi o koronaviru arozumět současné situaci.

eRouška

Mobilní aplikace eRouška usnadní vyhledávání lidí s rizikem nákazy koronavirem v Česku v rámci systému Chytré karantény.

ČT edu

Tisíce vzdělávacích videí pro školáky na webu České televize. Videa vybírají zkušení učitelé s odpovídající aprobací.

Novinky & důležité informace

Brzy na viděnou!

Doufejme, že se brzy budeme moct potkat osobně, do té doby nás ale neváhejte kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Využít můžete i naši Poštovní schránku a napsat nám vzkaz. Věřte, že se každým vaším podnětem zabýváme. Jsme za každou zpětnou vazbu a komunikaci s vámi rádi, jen díky vám a informacím od vás se můžeme pořád zlepšovat.

327 315 741

Když nám budete chtít zavolat

reditel@sadovka.cz

Když nám budete chtít napsat